| ENGLISH

İŞLEM REHBERİ

Üye Olma Adımları

1.Üye Olma Linkine Tıklanması

www.kfcturkiye.com’a üye olmak için anasayfamızdan sağ üst köşede "ÜYE OL" seçeneğini tıklayın.

2. Üyelik Formunun Doldurulması

Açılan “GİRİS YAP” sayfasında "Yeni Üyelik" butonuna tıklayın ve Ad, Soyad, E-posta, Şifre ve Telefon Bilgilerini eksiksiz doldurun ve kontrol kodunu doğru bir şekilde girin. Eğer kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız, "E-posta yolu ile bilgilendirilmek istiyorum." ve "SMS ile bilgilendirilmek istiyorum." başlıklı kutucukları ayrı ayrı işaretleyebilirsiniz. "Kullanıcı sözleşmesini okudum ve kabul ediyorum." kutucuğunu işaretleyip "Devam Et" butonuna tıklayarak üye olabilirsiniz. Üyelik işlemi gerçekleştiğinde, e-posta adresinize üyelik hoş geldin maili gönderilecektir.

3. Profil Bilgilerinin Görüntülenmesi ve/ya Değişiklik Yapılması

Ana sayfamızdan sağ üst köşede yer alan, Hoş geldin isminiz kutucuğunun yanındaki Hesabım sekmesini tıklayarak, Üyelik Bilgilerinizi, Sipariş Bilgilerinizi, Adreslerinizi ve Favori Ürünlerinizi görebilir ve çıkış yapabilirsiniz. "Üyelik Bilgilerim" sekmesinden, ad soyad, cep telefonu, doğum tarihi, cinsiyet bilgilerinizi ve şifrenizi güncelleyebilirsiniz. “Siparişlerim” sekmesinden verdiğiniz siparişin hangi aşamada olduğunu ya da daha önce verdiğiniz siparişlerinizi görebilir ve tek tıkla siparişlerinizi tekrar edebilirsiniz. "Adreslerim" sekmesinden yeni adres bilgisi girebilir veya girdiğiniz adresleri düzenleyebilirsiniz ya da silebilirsiniz. “Favorilerim" sekmesinden favori ürünleriniz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Üye Girişi Adımları

1. Üye Girişi Yapılması

Üye girişi yapabilmeniz için, www.kfcturkiye.com adresine gidin, sağ üst köşedeki "Üyelik" linkine üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi ve belirlediğiniz şifrenizi girin. "Giriş" butonuna basın. Beni hatırla kutucuğunu işaretlerseniz bir dahaki sefere otomatik olarak giriş yapmış olacaksınız. Facebook veya Google+ hesaplarınızdaki eposta adreslerinin uyuşması halinde KFC web sitesine doğrudan girebilirsiniz.

2. Üyelik Şifresinin Unutulması ve Tekrar Talep Edilmesi

Üyelik şifrenizi unuttuysanız Üyelik sekmesinin altındaki "Şifremi Unuttum" linkine tıklayın. Yönlendirilen şifremi unuttum sayfasındaki e-posta alanına üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi ve kontrol kodunu girin, "gönder" butonuna basın. Şifre yenileme linki üyelik esnasında verdiğiniz e-posta ile iletilecektir. Bu linke tıkladığınızda yönlendirilen sayfadan şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Ürün Satın Alma Adımları

1. www.kfcturkiye.com Sitesinin Açılması

www.kfcturkiye.com adresine girip sipariş verebilirsiniz.

2. Kovaya Ürün Eklenmesi

Sipariş verirken seçtiğiniz ürünün adını adeti, boyutu, tipi, sos tercihlerini, standart ve ekstra malzemelerini ile içecek, tatlı ve benzeri ürünleri, üst tarafta bulunan ürünler ve/veya lezzetli menü olarak belirtilen sekmeden seçiniz. Siparişin teslim edilmesi istenen adresi seçiniz ve "Ekle" butonuna basınız. İçecek, tatlı ve benzeri diğer ürünleri seçmek için ana ürün seçmek zorunda değilsiniz.

3. Kovada Değişiklik Yapılması

Kovanızdakiler sayfasında adet kısmından ürününüzün adetini değiştirebilir, ürününüzün KDV dahil toplam tutarını görebilir, kovanızdan ürünleri silebilir, ürünlerin üzerine tıklayarak seçimlerinizde değişiklik yapabilirsiniz.

4. Kovanızdaki Ürünlerin Satın Alınması

Kovanızdakiler sayfasının ilk aşamasında kovanızdaki ürünleri görüntüleyebilirsiniz. "Siparişi Ver" butonuna bastığınızda, siparişinizin işleme alınması için asgari kova tutarının 10,00.-TL olması gerekmektedir. "Sipariş Ver" veya “Ekle” butonuna tıkladığınız zaman, henüz üye girişi yapmamış iseniz, “Üyelik“ sayfasına yönlendirileceksiniz.

5. İndirim Kuponu

İş Gıda. A.Ş. ye da anlaşmalı olduğu şirketlerden temin edilmiş indirim kuponunuz var ise, "Kovanızdakiler” ekranına ya da “Siparişi Sonlandırma” ekranındaki sekmeye "İndirim Kuponu’ nu giriniz. İndirim kuponu girilecek kutucuğun sağ tarafındaki uygula butonuna basınız. Kuponun geçerli olması halinde, indirim miktarı otomatik olarak sipariş tutarına yansıyacaktır.

6. Ürünlerin Teslimat Adresinin Oluşturulması

Siparişinizin adresinize teslimi için "Adreslerim" sayfasında, adres bilgilerinizi girerek kayıt oluşturmalısınız. Ayrıca siparişinizi şubeden teslim almak isterseniz, "Gel Al" seçeneğini kullanmalı ve en yakın KFC şubelerinden birini seçmelisiniz.

7. Ödeme Şekli Bilgilerinin Siteye Girilmesi

Seçtiğiniz şubeye bağlı olarak, Sipariş sonlandırma ekranındaki Ödeme Şekli alnında görünen Kapıda Ödeme seçeneklerinden (Nakit, Kredi Kartı, Ticket Restaurant Yemek Kartı, Ticket Restaurant Yemek Çeki, Sodexho Yemek Kartı, Sodexho Yemek Çeki, Multinet, SetCard vb.) herhangi biri seçilir. Ödeme seçenekleri önceden haber vermeksizin her zaman güncellenebilir, mevcut seçenekler çıkarılabilir, yenileri eklenebilir.

8. Gönderim Zamanı

Siparişinizin gönderim zamanı sipariş verdiğiniz saate göre belirlenecektir.

9. Ödeme Notu

Siparişiniz ile ilgili KFC’ ye iletmek istediğiniz not var ise Ödeme Notu bölümünü kullanabilirsiniz.

10. Sipariş Sonlandırma Sayfasının Görüntülenmesi ve Onaylanması

"Sipariş Sonlandırma" sayfasında teslimat adresleri, kovanızdaki ürünler ve miktarı, ödeme seçeneğinizin doğruluğunu kontrol etmeniz gerekmektedir.

11. Siparişin Tamamlanması

Ödeme için bilgilerinizi doğru girdiğinizde siparişinizin tamamlandığını belirten bir sayfa karsınıza gelecektir. Bu sayfada sipariş numaranız bulunmaktadır. Siparişiniz ile ilgili bilgiler ayni şekilde e-posta adresinize de gönderilmektedir.

12. Onay ve Sonrası

Siparişinizi iptal etmek istemeniz durumunda 444 3 555 çağrı merkezi hattını arayarak talebinizi iletebilirsiniz. Siparişinize dair KFC kaynaklı bir iptal olması durumunda ise çağrı merkezi tarafından aranarak bilgilendirileceksiniz.

Gizlilik Politikası

www.kfcturkiye.com adresindeki İş Gıda. A.Ş. web sitesine üye olurken “E-posta ile bilgilendirmek istiyorum.” ve/veya “SMS ile bilgilendirmek istiyorum.” seçeneklerini seçmiş olan üyeler söz konusu üyelik formunda vermiş oldukları bilgilerin, İş Gıda. A.Ş. tarafından her türlü tanıtım, promosyon, satış, pazarlama ve üyelik uygulamaları ve sair ticari iletişimler ve bilgilendirmeler için kaydedilmesine, muhafazasına, kullanılmasına, güncellenmesine, İş Gıda. A.Ş.’ nin halefler, bayileri/franchise alanları ile ticari iletişim gönderilmesi hususunda hizmet veren üçüncü kişilere bu amaçla sinirli olmak üzere iletilmesine ve kendileri ile SMS, anlık bildirim, e-posta, arama ve benzeri yöntemlerle ticari ve sair elektronik iletişime geçilmesine onay vermektedirler. Üyeler, iletişimlerimizde de belirteceğimiz üzere, kendilerine yapılan bildirimleri hiçbir gerekçe göstermeksizin istedikleri zaman sona erdirebilirler.

Bilgilendirme

Tüketici ile İş Gıda. A.Ş. ve bayileri arasında doğması muhtemel her türlü uyuşmazlık ile ilgili olarak şirket politikamız, tarafların iyi niyet çerçevesinde anlaşması ve bu uyuşmazlıkların mümkün olduğunca müşterinin memnuniyeti ile çözülmesini sağlamaktan ibarettir. Sipariş, öneri ve şikâyetleriniz için web sitemizdeki Müşteri Hizmetleri sekmesinden veya 444 3 555 Çağrı Merkezimizden bize ulaşabilirsiniz. Müşterilerimiz verdikleri siparişlere ilişkin uyuşmazlıklar için dilerlerse Tüketici Hakem Heyetlerine veya Tüketici Mahkemelerine başvurabilir. Tüketici hakem heyetlerinin, uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar; İlçe tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 2.320 Türk Lirası, Büyükşehir statüsünde olan illerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sinir, 2.320 Türk Lirası ile 3.480 Türk Lirası arası, Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerindeki il tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 3.480 Türk Lirası, Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.320 Türk Lirası ile 3.480 Türk Lirası arası olarak tespit edilmiştir. Bu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklar için tüketici hakem heyetlerine değil, tüketici mahkemelerine başvuru yapılır. Yetkili merci, tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yer tüketici hakem heyeti ve tüketici mahkemeleridir. Uyuşmazlık hâlinde ayrıca tahkim ve arabuluculuk gibi ülkemizde kabul edilen tüm alternatif uyuşmazlık çözüm yollarına başvurabilirsiniz. Alternatif uyuşmazlık çözüm yollarının daha hızlı, daha ekonomik ve daha etkin olduğu bilinmektedir. Bu çözüm yollarına başvurmak, hukuki çözüm yollarına başvurma hakkinizi ortadan kaldırmayacaktır.