| ENGLISH

UMUT OL

Global Yum! şirketi için sosyal sorumluluk olmazsa olmazlardan. Gıda işinin liderlerinden olan şirketimiz Dünya’yı Beslemeyi kendine amaç edinmiştir. İmkanı olanlara markaları vasıtasıyla en iyi ürünleri sunarken; imkanı olmayanlara hayatta kalmalarını sağlayacak gıda ürünleri ulaştırır. Bugün 8 milyar olan dünya nüfusunun, 1 milyarı açlıkla mücadele ediyor. Ancak Yum! “açlığın” çözülebilir bir problem olduğuna inanıyor. Ve bu kapsamda 2007 yılından beri Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programının ana sponsoru olmakla gurur duyuyoruz. Her yıl 41.000 restoran ve 1.500.000 çalışanıyla bağış kampanyaları yürütüyor ve sürekli olarak 75 ülkede 81 milyon insana yiyecek sağlıyoruz. Geçtiğimiz yıl her gün 18,6 milyon çocuğa öğle yemeği ve ek olarak 7,8 milyon çocuğa gıda takviyesi sağladık. 2007 yılından bu yana çalışanlarının gayretleriyle yürütülen kampanyalar sayesinde 250 milyon dolar bağış toplayan Yum! Global kocaman kalbi olan bir şirket olduğunu ispatlamıştır.

2015 yılının son çeyreğinde KFC Türkiye olarak “Umut Ol” kurumsal sosyal sorumluluk projemizi Koruncuk Vakfıyla uzun vadeli işbirliği niyetiyle başlattık. Projemizin sürdürülebilir olması, kendi kendini finanse edebilmesi ve vakıf için bağış toplamanın yani sıra hem biz çalışanları, hem de müşterilerimizi gönüllüğe teşvik etmesini dileyerek yola çıktık. Hep birlikte Koruncukların hayatında kayda değer bir iz bırakalım diye... Belirlediğimiz üç yıllık stratejiyi adim adım takip ederek ilk günden bu yana 7 proje gerçekleştirdik; pikniklerde Koruncuklarla bir araya geldik; keyifle günün tadını çıkardık, Istanbul Maratonu’nda hem farkındalık yaratmak, hem de bağış toplamak için koştuk; Yılbaşında ailemizin yeni bireylerine hediyeler gönderdik; eşli bağış yöntemiyle çok güzel bir kampanya yürüttük. Yetmedi ödül bile kazandık... 23 Nisan’da en küçük Koruncuklara bir çocuk parkı hediye ettik... Ramazan ayında gıda ihtiyaçlarını karşıladık... Bu yıl çalışanlarımızın sahiplenmesi ve gayretleri sayesinde Istanbul Maratonu’nda Adım Adım bünyesinde Koruncuk Vakfı adına kosan şirketler arasında ikinci olduk... Kısa zamanda kalplerimizi birleştirdik ve kocaman kalpli bir aile olduğumuzu gördük. Ailemizin en genç bireylerinin hayatlarında fark yaratmak niyetiyle projelerimize devam ediyoruz. Koruncuklara UMUT Oluyoruz; UMUT Veriyoruz...

Sen de Umut Olmak İster misin?
NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRSİN?
  • 1Koruncuk Vakfı İBAN:
    TR96 0006 2000 7230 0006 2996
    hesabına bağış yapabilirsin,
  • 2BKM Express uygulamasıyla cep telefonundan bağış yapabilirsin. BKM Express’i indir, kredi kartını ekle, QR ile öde seçeneğinden 3 TL bağış yap.