| EN

Etiket: Sağlık

Tavuklarınız antibiyotikli mi?

Hayır, tavuklarımızda antibiyotik kalıntısı yok. Bu güveni temin edebilmek adına iş ortaklarımızı seçerken çok titiz davranıyoruz. Tedarikçi adaylarımızı Yum Restaurants International tarafından oluşturulan global standartlara göre denetliyor ve

Kızartmada ne yağı kullanıyorsunuz? Ürünlerinizde trans yağ var mı?

Ürünlerimizi kızartırken bitkisel yağ kullanıyoruz. Ürünlerimizde kesinlikle trans yağ yok.

Fazla kalan malzemelerinizi ne yapıyorsunuz?

Restoranlarımızın günlük ortalama satışlarına göre ürün tedariği gerçekleştiriyoruz. Her restoranımıza özel olarak titiz bir planlama yapıyoruz. Tüketilebilecek miktardan fazla ürün saklamamaya özen gösteriyoruz. Raf ömrü dolan ve kullanım

Kullanılmayan veya artan ürünlerle ne yapılıyor?

Kullanılmayan veya artan ürünler imha ediliyor.

Ürünlerinizin besin değerleri nedir?

Her menüde kullanılan malzemeye göre bu değerler değişiklik gösteriyor. Ürünlerimizin de besin değerlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kullandığınız tavuklarda hormon var mı?

Hayır hormon yok. Türkiye’de kümes hayvancılığı yetiştiriciliğinde hormon kullanılmıyor. Bu konudaki yönetmelik ve denetimleri ile kuralları belirleyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı da, Türkiye’de hormon kullanımını, üretimini, satılmasını.

Tavuklarınızı hangi koşullarda ve nerede saklıyorsunuz?

Tavuklarımız restoranlarımıza ulaştıktan sonra dondurulmadan, soğuk hava depolarında saklanıyor. Tazeliklerini korumaları ve kalitelerini kaybetmemeleri için tavuk ve diğer ürünlerimizi uygun derecedeki soğuk hava depolarımızda saklıyoruz.

Pişen ürünlerin bekletilme süresi ne kadar?

Bekletilme süreleri üründen ürüne farklılık gösteriyor. Tavuklarımız çeşidine göre (but, kanat, kemiksiz çıtır, Hot shots) 30 dk ile en fazla 1,5 saat arasında değişen sürelerde sıcaklığı koruyan özel.

GDO’lu gıda kullanıyor musunuz?

Menümüzde bulunan ürünlerde GDO bulunmamaktadır.

Tüm tavuklar taze mi geliyor?

Evet, tüm tavuklar kesildiği gün restoranlarımıza ulaştırılıyor.