Ürünlerimizin besin değerlerini buradan görebilirsiniz.
 

BİLGİ

Seçimlerinizi tamamlamalısınız.
Farklı bir şubeye yönlendirilmektesiniz...

Sepetiniz boşaltılacaktır, onaylıyor musunuz?

MENÜYÜ TAMAMLAYIN

Üyelik
HoşgeldinÜYE OL
Kayıtlı adreslerinize hızlıca ulaşmak için giriş yapın.
Hoşgeldin,
SİPARİŞ VER
Kovanızdakiler0
00

KOVANIZ HENÜZ BOŞ

İndirim Kuponu Kullan

DAİMA TAZE

Daima Taze | KFC

Usta şeflerden daima taze ve çıtır tavuk keyfi!

KFC’de özel eğitimli usta şeflerimiz her gün sizler için %100 gerçek tavuk etinden oluşan çıtır çıtır taptaze ürünlerimizi, orijinal tarifimize uygun şekilde hazırlıyor.

KFC’nin 11 gizli baharatlı orijinal lezzete sahip her bir ürünü işte bu sayede, akıllardan çıkmayan bir ustalık eserine dönüşüyor! KFC tavuklarını diğer fast-food ürünlerden farklı yapan nedir?

Orijinal tarifli çıtır tavuklarımız her gün usta şeflerimiz tarafından, %100 gerçek tavuk etinin 11 baharatlı özel karışım ile harmanlanarak, kurucumuz Albay Sander’sın ilk hazırladığı pişirme tekniğiyle hazırlanıyor. Ürünlerimizin tamamı restoranlarımızda bulunan mutfaklarda günlük olarak hazırlanıyor. KFC ürünlerini bir fast-food yiyecekten ayıran en önemli özelliği işte bunlar!

KFC tavuklarının bu kadar iyi olmasının sebebi nedir?

11 gizli baharatlı orijinal tarifimizle hazırladığımız tavuklarımız, usta şeflerimiz tarafından gün içerisinde restoranlarımız içerisinde taze taze marine ediliyor, unlanıyor ve pişirilip hemen servis ediliyor. Daima taze servis edilen ürünlerimizdeki lezzet böylece katlanarak artıyor.

Sipariş verdiğimde dondurulmuş/hazır bir ürünü ısıtıyorsunuz sanıyordum…

Hayır, asla! Tüm ürünlerimiz gün boyunca restoranlarımız içerisinde taze taze hazırlanıyor. Sıcak sıcak servis ediliyor. Her bir siparişinizle birlikte usta şeflerimizin gösterdiği emek ve çaba sayesinde, sizlere her zaman taptaze ve çıtır ürünler sunabiliyoruz.

Tavuklar restorandaki ısıtıcıda ne kadar bekliyor?

Misafirlerimize mümkün olduğunca hızlı servis yapabilmek için sürekli olarak taze tavuk pişiriyor ve belirli bir süre boyunca ısıtıcılarımızda satışa hazır halde bekletiyoruz. Tavuklarımızın ısıtıcıda bekletilme süreleri üründen ürüne değişmekle birlikte bu süre 30 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir.

Peki bu süreler dolduğunda ürünleri ne yapıyorsunuz?

Bekleme süresi dolan ürünlerimizi müşterilerimize verdiğimiz “daima taze” teminatını korumak ve gıda güvenliği ilkelerimiz gereği imha ediyoruz.

KFC tavukları nereden geliyor?

KFC olarak tedarikçilerimizi çok ciddi bir denetim sürecinden sonra belirliyoruz. Türkiye’de tavuk tedarikimizi gerçekleştirdiğimiz %100 helal sertifikalı işletme (Banvit A.Ş.) restoranlarımız için kontrollü ve anlaşmalı çiftliklerinde yetiştirdiği tavukları bize sunuyor. Biz de bizzat çalıştığımız denetim firmamız aracılığıyla her yıl düzenli olarak tedarikçilerimizin tüm üretim aşamalarını çok sıkı bir denetimden geçiriyoruz ve tüketicilerimize güvendiğimiz etleri sunuyoruz.