EN |

DAİMA TAZE

Usta seflerden daima taze ve çitir tavuk keyfi!

KFC’de özel egitimli usta seflerimiz her gün sizler için %100 gerçek tavuk etinden olusan çitir çitir taptaze ürünlerimizi, orijinal tarifimize uygun sekilde hazirliyor.

KFC’nin 11 gizli baharatli orijinal lezzete sahip her bir ürünü iste bu sayede, akillardan çikmayan bir ustalik eserine dönüsüyor! KFC tavuklarini diger fast-food ürünlerden farkli yapan nedir?

Orijinal tarifli çitir tavuklarimiz her gün usta seflerimiz tarafindan, %100 gerçek tavuk etinin 11 baharatli özel karisim ile harmanlanarak, kurucumuz Albay Sander’sin ilk hazirladigi pisirme teknigiyle hazirlaniyor. Ürünlerimizin tamami restoranlarimizda bulunan mutfaklarda günlük olarak hazirlaniyor. KFC ürünlerini bir fast-food yiyecekten ayiran en önemli özelligi iste bunlar!

KFC tavuklarinin bu kadar iyi olmasinin sebebi nedir?

11 gizli baharatli orijinal tarifimizle hazirladigimiz tavuklarimiz, usta seflerimiz tarafindan gün içerisinde restoranlarimiz içerisinde taze taze marine ediliyor, unlaniyor ve pisirilip hemen servis ediliyor. Daima taze servis edilen ürünlerimizdeki lezzet böylece katlanarak artiyor.

Siparis verdigimde dondurulmus/hazir bir ürünü isitiyorsunuz saniyordum…

Hayir, asla! Tüm ürünlerimiz gün boyunca restoranlarimiz içerisinde taze taze hazirlaniyor. Sicak sicak servis ediliyor. Her bir siparisinizle birlikte usta seflerimizin gösterdigi emek ve çaba sayesinde, sizlere her zaman taptaze ve çitir ürünler sunabiliyoruz.

Tavuklar restorandaki isiticida ne kadar bekliyor?

Misafirlerimize mümkün oldugunca hizli servis yapabilmek için sürekli olarak taze tavuk pisiriyor ve belirli bir süre boyunca isiticilarimizda satisa hazir halde bekletiyoruz. Tavuklarimizin isiticida bekletilme süreleri üründen ürüne degismekle birlikte bu süre 30 dakika ile 1 saat arasinda degismektedir.

Peki bu süreler doldugunda ürünleri ne yapiyorsunuz?

Bekleme süresi dolan ürünlerimizi müsterilerimize verdigimiz “daima taze” teminatini korumak ve gida güvenligi ilkelerimiz geregi imha ediyoruz.

KFC tavuklari nereden geliyor?

KFC olarak tedarikçilerimizi çok ciddi bir denetim sürecinden sonra belirliyoruz. Türkiye’de tavuk tedarikimizi gerçeklestirdigimiz %100 helal sertifikali isletme (Banvit A.S.) restoranlarimiz için kontrollü ve anlasmali çiftliklerinde yetistirdigi tavuklari bize sunuyor. Biz de bizzat çalistigimiz denetim firmamiz araciligiyla her yil düzenli olarak tedarikçilerimizin tüm üretim asamalarini çok siki bir denetimden geçiriyoruz ve tüketicilerimize güvendigimiz etleri sunuyoruz.