EN |

Parmak Isırtan Lezzet

Usta şeflerden taptaze, çıtır çıtır tavuk keyfi!

KFC’nin özel eğitimli usta şefleri her gün yerel tavuk üreticileri Banvit ve Lezita’dan temin edilen %100 gerçek tavukları, orijinal tarifimiz ve geleneksel pişirme tekniğimizle hazırlıyor.

KFC’nin 11 baharatlıgizli tarifiyle hazırlanan parmak ısırtan lezzete sahip her bir ürünü işte bu sayede, akıllardan çıkmayan bir ustalık eserine dönüşüyor!

KFC tavuklarını diğer hızlı tüketim yiyeceklerinden farklı yapan nedir?

1940’tan bugüne Usta Şeflerimiz, %100 gerçek tavuk etini 11 baharatlıgizli tarif ile harmanlanlıyor ve kurucumuz Albay Sanders’ınorijinal tekniğiyle pişiriyor. Ürünlerimizin tamamı restoranlarımızın mutfaklarında günlük olarak taze taze hazırlanıyor. KFC ürünlerini diğer hızlı tüketimyiyeceklerinden ayıran en önemli özelliği bu!

KFC tavuklarının bu kadar iyi olmasının sebebi nedir?

11 baharatlıgizli tarifimizle hazırladığımız tavuklarımız, gün boyunca usta şeflerimiz tarafındanrestoranlarımızda taze taze marine ediliyor, unlanıyor ve pişirildikten sonra hemen servis ediliyor. Taze taze servis edilen ürünlerimizin lezzeti böylece katlanarak artıyor ve parmak ısırtan lezzete dönüşüyor.

Sipariş verdiğimde dondurulmuş/hazır bir ürünü ısıtıyorsunuz sanıyordum…

Hayır, asla! Tüm ürünlerimiz gün boyunca restoranlarımız içerisinde taze taze hazırlanır, sıcak sıcak servis edilir. Her bir siparişinizle birlikte usta şeflerimizin gösterdiği emek ve çaba sayesinde, size her zaman taptaze ve çıtır çıtır ürünler sunuyoruz.

Tavuklar restorandaki ısıtıcıda ne kadar bekliyor?

Misafirlerimize mümkün olduğunca hızlı servis verebilmek için sürekli taze tavuk pişiriyor ve belirli bir süre boyunca ısıtıcılarımızdasatışahazır halde tutuyoruz. Üründen ürüne değişim gösteren bu süre marka standartlarımıza bağlı olarak 30 dakika ile 1 saat arasında degişiyor.

Peki bu süreler dolduğunda ürünleri ne yapıyorsunuz?

Bekleme süresi dolan ürünlerimizi misafirlerimize verdiğimiz parmak ısırtan lezzet garantisine uyarak satıştan kaldırıyoruz.

KFC tavukları nereden geliyor?

KFC’nin global marka standartları gereği, tüm gıda ve ambalaj tedarikçilerimizi çok ciddi denetim süreçlerinden geçirdikten sonra belirliyoruz. Tedarikçilerimizin denetimlerine ek olarak biz de düzenli olarak tedarikçilerimizin tüm ürünlerini kontrol ediyoruz ve tüketicilerimize güvenilir, onaylı ürünleri sunuyoruz.Tavuklarımızı %100 helal sertifikalı Türk tavuk üreticileri Banvit ve Lezita’nın gıda güvenliği kurallarına uygun, kontrol ve denetimleri tam, anlaşmalı çiftliklerinden sağlıyoruz.

KFC sisteminde bir tedarikçinin onaylı statüsünde kalabilmesinin en önemli kriteri; gıda güvenliğine %100 uygun üretim ve dağıtım yapabilmesidir.